Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

HOTLINE: 732 300 900

ceník plastické chirurgie

plastika na splátky

bezplatná konzultace

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8

plastika prsouSilikonové implantáty dokáží udělat opravdu krásný dekolt. Rádi Vám pomůžeme vybrat vhodný typ implantátů.

"Po porodu jsem měla opravdu nehezká prsa. Teď se cítím být opět atraktivní." Petra

plastikaprsouAugmentace prsou silikonovými implantáty je nejžádanějším zákrokem plastické chirurgie.

"Jsem ráda, že jsem se nakonec dokázala rozhodnout. Teď mám konečně dekolt podle svých představ." Martina

plastika prsouPoužíváme výhradně osvědčené značky implantátů jako Polytech, Mentor a Natrelle.

"Zvětšení prsou jsem dostala od přítele jako dárek k Vánocům. Z tohoto dárku mám radost každý den, stále se ho nemohu nabažit :)." Lucie

plastika prsouSilikonové implantáty dokáží udělat opravdu krásný dekolt. Rádi Vám pomůžeme vybrat vhodný typ implantátů.

"Po porodu jsem měla opravdu nehezká prsa. Teď se cítím být opět atraktivní." Petra

zvětšení prsouAugmentace prsou silikonovými implantáty velikosti 360 ml, operatérka MUDr. Ludmila Fialová

zvěšení prsouZvětšení prsou silikonovými implantáty lze provést i před těhotenstvím.

zvětšení prsouZvětšení prsou silikonovými implantáty.

zvěšení prsouZvětšení prsou silikonovými implantáty lze provést i před těhotenstvím.

Stáhnout newsletter

Chcete být informováni o naší klinice? Čtěte náš newsletter!

Stáhnout newsletter

Prsní implantáty prošly během minulých 40 let velkým a složitým vývojem. Nyní jsou prsní silikonové implantáty nedílnou součástí zvětšení prsou. Konečným výsledkem vývoje prsních implantátů je několik základních typů, z nichž každý prsní implantát má svoje specifické vlastnosti ve tvaru, materiálu a velikosti. Pro každou pacientku zvlášť je posuzováno, které prsní implantáty jsou nejvíce vhodné speciálně pro ni.

Naše klinika plastické a vlasové chirurgie používá prsní implantáty od firmy Polytech, Natrelle a Mentor, a to z několika prostých důvodů. Je u nich zaručena doživotní záruka, pokud by došlo k výměně prsního implantátu v důsledku chyby výrobce. V takovém případě si pacientka může sama svobodně zvolit jiný typ nebo velikost nového implantátu, ale pouze pokud se finančně přibližují implantátům již implantovaným. 

Silikon - základ pro prsní implantáty

Silikon je látka hojně využívaná ve zdravotnictví. Jeho oblíbenost tkví právě v jeho unikátní struktuře a pro tělo je to velmi blízká sloučenina. Veškeré silikonové prsní implantáty musejí projít testy podle zákona o péči o zdraví a musí mít CE certifikát, čímž splňují normy Evropské unie. Hypotéza o souvislosti silikonu a závažných rakovinových či autoimunitních chorob nebyla nikdy potvrzena. Silikon je tedy velmi oblíbený a zdravotně nezávadný. Ani v těhotenství a v období kojení nemá prsní implantát vliv na matku či plod.

Typy prsních implantátů dle tvaru  

Dělení prsních implantátů dle jejich tvaru patří mezi základní dělení: 

 • anatomické prsní implantáty
 • kulaté prsní implantáty

Anatomické prsní implantáty

Anatomické silikonové implantáty bývají často užívané při zvětšování poprsí. Tyto prsní implantáty mají velice přirozený tvar připomínající kapičku. Jsou dokonce rozlišovány na pravý a levý, výsledný efekt po užití anatomických prsních implantátů se tak blíží přirozenému vzhledu prsu. Jsou aplikovány výhradně pod sval.

Kulaté prsní implantáty

Kulaté prsní implantáty byly používány od počátku vzniku zvětšení prsou, měnil se pouze jejich profil. Kulaté silikonové implantáty jsou doporučovány a implantovány ženám, které si přejí výraznou a razantní změnu zvětšení poprsí. Tento typ prsních silikonových implantátů se může aplikovat jak pod sval, tak pod žlázu.   

Typy prsních implantátů dle náplně

V minulosti byly odzkoušeny všemožné druhy plnidel pro prsní implantáty. V současnosti došlo k ustálení dvou druhů plnicích materiálů, které se používají při plastice prsou. Jsou jimi silikon a fyziologický roztok.

Další, velmi běžné dělení prsních implantátů dle typu jejich náplně:

 • prsní implantáty plněné kohezivním silikonovým gelem
 • prsní implantáty plněné fyziologickým roztokem
 • prsní implantáty plněné kombinací kohezivního gelu a fyziologického roztoku

Prsní implantáty plněné kohezivním silikonovým gelem

Výhodou prsních implantátů plněných kohezivním silikonovým gelem je, že silikon je soudržný v implantátu, což je výhodou např. při jeho narušení. Tyto prsní implantáty drží svůj tvar, jsou pevné, na dotek jsou měkké a vypadají přirozeně. Používají se pro zvětšení prsou o několik velikostí, což u jiných typů prsních implantátů nelze. Podle nejmodernějších výzkumů je silikon pro tělo zcela bezpečný a nezpůsobuje žádné toxické či jiné reakce a ani není závadný při kojení.

Prsní implantáty plněné fyziologickým roztokem

Prsní mplantáty plněné fyziologickým roztokem se v České republice téměř nevyužívají. Jejich výhodou je, že fyziologický roztok se do implantátů napouští až po jejich zavedení pomocí injekcí dle požadované velikosti. Tím pádem také vzniká pouze malý, téměř neviditelný řez a je možné vyřešit případné nesouměrnosti velikosti prsou. Výsledky bohužel nebývají tak příznivé. Pokud dojde k narušení prsního implantátu, fyziologický roztok se vstřebá do těla nositelky a ta tím pádem rychle pozná, že něco není v pořádku.

Prsní implantáty plněné kombinací kohezivního gelu a fyziologického roztoku

Prsní implantáty plněné kombinací kohezivního gelu a fyziologického roztoku neboli Bakerovy expandéry slučují výhody obou předešlých typů prsních implantátů. Implantáty obsahují gel a po jejich zavedení je ještě možné do nich doplnit příslušené množství fyziologického roztoku přes speciální ventil dle přání pacientky. Tyto prsní implantáty se u nás také často nevyužívají.

Velmi často jsou tyto typy prsních implantátů, odlišující se vnitřním složením náplně, jak kruhovitého, tak anatomického tvaru. Skládají se ze silikonových a elastomerových obalů a povrch může být texturovaný nebo hladký. A i přesto, že je silikon a fyziologický roztok naprosto vyhovující, zkoumají se další typy náplní prsních implantátů jako je sojový gel, hydrogel aj. Zatím ale žádné nové druhy náplní nebyly využity. 

Typy prsních implantátů dle povrchu

Ve většině případů je povrch prsního implantátu ze silikonu, výjimky tvoří potažení prsního implantátu tenkou vrstvou titanového filmu anebo prsní implantáty s povrchem polyuretanovým. Největší nevýhodou polyuretanového povrchu bylo jeho výrazné přirůstání k okolí, proto se od jeho užívání při plastice prsou naprosto upustilo.

Mezi základní typy povrchů prsních implantátů se tak řadí povrch na:

 • hladký
 • texturovaný
 • mikropolyuretanový

Hladký povrch prsního implantátu

Hladký povrch prsních implantátů je výhodný, protože nelne ke tkáni a prsní implantáty se mohou pohybovat přirozeně, což je pro ženu velmi přirozené. Tvrdí se, že i na dotek působí prsy daleko lépe, protože nejsou cítit hrbolatá místa. Nevýhodou je vyšší výsky kapsulárních komplikací. Užívá se pouze u kulatých typů prsních implantátů.  

Texturovaný povrch prsního implantátu

Prsní implantát s texturovaným povrchem je velmi hladký, připomínající samet. Hlavním cílem je, aby prsní implantát do prsu vrostl a nepohyboval se. Výhodou je nižší riziko vzniku kapsulární kontraktury.   

Mikropolyuretanový  povrch prsního implantátu

Mikropolyuretanový povrch prsního implantátu je oblíbený na celém světě, jeho popularita roste i v České republice. Jeho speciální povrch zabraňuje tvorbě kapsul a snižuje riziko rotace implantátu. 

Typy prsních implantátů dle profilu

Profilem prsního implantátu je myšlena vzdálenost od vrchní stěny implantátu po hrudník. Pokud má žena hrudník drobný, implantát s velkým profilem by působil zcela nepřirozeně a mohutně. Proto je možné zvolit si profil, který bude sedě každé ženě.

Mezi základní typy profilů se řadí: 

 • nízký
 • střední
 • vysoký
 • extra vysoký

Velikost prsních implantátů

Velikost prsních implantátů se uvádí v mililitrech. Vyráběné rozmezí je od 100 ml do 1000 ml, z čehož neužívanějším rozmezím je hranice 200 - 300 ml. Je důležité, za pomoci odborné péče chirurga, zvolit si správnou velikost. Při výběru je dobré respektovat celkovou postavu a její proporce, výšku, šíři hrudníku, velikost prsní žlázy, velikost pánve a samozřejmě přání pacientky. Proto je pravidlem, aby velikost prsního implantátu nebyla větší než prsní žláza, která ho bude překrývat. Jedině tak se vyrobí plynulá kontura prsu a prsní implantát nebude vidět. 

Vzhled prsního implantátu

Prsní implantát se skládá z vnějšího pouzdra z polymerizované silikonové pryže, jenž je poměrně pružné a velmi pevné. V pouzdru je obsažena vnitřní vrstva, díky které je implantát více odolný proti protrhnutí a propustnosti částic. Ve vnitřním pouzdru se vyskytuje měkký konzistentní silikonový gel, nebo fyziologický roztok nebo kombinace obou. Silikonový gel pomáhá zachovávat tvar prsního implantátu, zamezuje propustnosti mikročástic silikonu přes povrch a zamezuje tomu, aby došlo k vytékání silikonu při protržení pouzdra. Podle nejnovějších poznatků nezpůsobuje silikon žádné zdravotní problémy a je tak nejpoužívanějším plnidlem prsních implantátů pro zvětšení prsou.    

Uvažujete o plastické operaci?

© 2014 PHK Marketing. All rights reserved | Marketing ve zdravotnictví by MEDISITES.cz